Uzņēmuma dibināšana

Generic placeholder image

SIA „VMF LATVIA” veic neatkarīgu, objektīvu un kvalitatīvu koksnes novērtēšanu Latvijā un Baltijas jūras reģionā, izmantojot vienotus pamatprincipus un apvienojot labāko pieredzi koksnes uzmērīšanā, novērtēšanā un uzskaitē.

SIA „VMF LATVIA” dibināts 1998. gadā kā zviedru uzņēmuma VMF Qbera Ekonomisk Forening (VMF Qbera) meitasuzņēmums ar mērķi ieviest neatkarīgo koksnes uzmērīšanas modeli.

Uzņēmums VMF Qbera (īpašnieki ir gan kokmateriālu pārdevēji, gan kokmateriālu pircēji) kokmateriālu uzmērīšanas jomā Zviedrijā strādā kopš 1909.gada. Ar 2006.gada 1.janvāra īpašnieki ir VMF Qbera (50%) un SIA „Latvijas Kokmateriālu uzmērīšanas un uzskaites vadība” (50%).

Kopš 2010. gada 23. novembra SIA „VMF LATVIA” īpašnieki ir SIA „Latvijas Kokmateriālu uzmērīšanas un uzskaite vadība”.

SIA „Latvijas Kokmateriālu uzmērīšanas un uzskaites vadība” īpašnieki ir divas biedrības – „Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība” un „Latvijas Kokmateriālu pircēju biedrība”.

Līdz ar īpašnieku maiņu SIA „VMF LATVIA” darbībā nekas nav mainījies un uzņēmums ir saglabājis savu abreviatūru VMF, kas ir simbols neatkarīgajai koksnes uzmērīšanai.